Białystok: zmarł chłopiec chory na białaczkę, sprawę bada prokuratura

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2012 11:49

Zmarł chłopiec chory na białaczkę, którego rodzice zarzucają lekarzom Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku brak właściwej diagnozy. Śledztwo w tej sprawie od wtorku (4 grudnia) prowadzi białostocka prokuratura.

Białystok: zmarł chłopiec chory na białaczkę, sprawę bada prokuratura
13-miesięczne dziecko od około dwóch tygodni było w szpitalu w śpiączce, jego stan był krytyczny. Rodzice dziecka mówili mediom w ostatnich dniach, że zanim chłopiec został hospitalizowany, wcześniej dwa razy trafiał do szpitala, ale był odsyłany do domu bez właściwej diagnozy. Prokuratura zajęła się sprawą po zawiadomieniu złożonym przez ojca chłopczyka. Sprawę bada też specjalny zespół powołany przez dyrektora szpitala.

Szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe Marek Winnicki powiedział w piątek (7 grudnia)  PAP, że w związku ze śmiercią chłopca śledztwo toczyć się będzie w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie śmierci chłopca. Dodał, że zarządzona sekcja zwłok dziecka ma być przeprowadzona jeszcze w piątek. 

We wtorek (4 grudnia) Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe wszczęła śledztwo dotyczące podejrzeń popełnienia błędu medycznego przez lekarzy Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum