Białystok: umorzono dochodzenie w sprawie opieszałej pomocy rannemu

Autor: Polskie Radio Białystok/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2014 11:32

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe umorzyła dochodzenie w sprawie działań Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, który miał narazić zdrowie rannego mężczyzny. W ocenie prokuratury po stronie szpitala nie było błędów, a zawiadamiającemu nie udało się ich udowodnić.

Wydarzenie miało miejsce w grudniu 2013 roku. Na izbę przyjęć szpitala klinicznego trafił ugodzony nożem w brzuch mężczyzna. W rejestracji jego partnerka miała się dowiedzieć, że ostry dyżur chirurgiczny ma inna placówka. Dopiero po interwencji innego pacjenta, który zwrócił uwagę pielęgniarkom, że przed szpitalem czeka ranny, został on opatrzony i miał czekać na przyjęcie na oddział. Nigdy tam jednak nie trafił, bo zniknął. Okazało się, że dotarł do wskazanego wcześniej szpitala z ostrym dyżurem.

Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożył świadek zdarzenia. Jego zdaniem na pomoc trzeba było zbyt długo czekać, dlatego ranny postanowił jej szukać gdzie indziej.

Prokuratura sprawdzała czy w tym przypadku personel szpitala klinicznego nie naraził mężczyzny na niebezpieczeństwo. Ostatecznie po kilkumiesięcznym śledztwie dochodzenie umorzono. Jak wyjaśnił Marek Winnicki, szef prokuratury Rejonowej Białystok - Południe, nie dało się jednoznacznie wykazać winy personelu szpitala.

Więcej: www.radio.bialystok.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum