Białystok: sprawa lekarza podejrzanego o branie łapówek znów na wokandzie

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2014 17:44

Sąd już dwukrotnie go uniewinniał, ale prokuratura nie daje za wygraną. Sprawa byłego kierownika kliniki chirurgii naczyń i transplantacji szpitala klinicznego w Białymstoku oskarżonego o korupcję ponownie trafiła na wokandę.

Rozpoznawana była apelacja. Prokuratura chce uchylenia wyroku i cofnięcia sprawy do ponownego rozpatrzenia. Orzeczenie poznamy 13 marca - informuje Kurier Poranny.

Ponad 80-letni obecnie emerytowany lekarz miał brać łapówki od pacjentów i ich rodzin za przyjęcie do kliniki oraz szybsze leczenie. Zdaniem olsztyńskiej prokuratury, Stanisław G. pieniądze przyjął cztery razy. Były to kwoty od 350 zł do 3,5 tys. zł. Zarzuty dotyczą 1997, 1999 i 2000 r. Dowodami obciążającymi były zeznania rzekomych pacjentów, którzy po latach poinformowali o tym śledczych.

Sąd pierwszej instancji uznał ich zeznania za niewiarygodne. Dlatego oczyścił lekarza od zarzutów. Jeden ze świadków był zresztą skazany za próbę wyłudzenia pieniędzy od Stanisława G.

Zdaniem obrońcy zeznania świadków oskarżenia były sprzeczne choćby z dokumentacją medyczną. Podkreślił, że najmłodszy z zarzutów ma 13 lat. Zaznaczył, że trzecia próba analizowania niuansów po tylu latach nie ma sensu, bo ani oskarżony ani świadkowie nie pamiętają już szczegółów.

Więcej: www.poranny.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum