Białystok: spór o fuzję szpitali trafił do sądu

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2012 15:48

Skarga Specjalistycznego ZOZ Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białymstoku na uchwałę sejmiku województwa, która zakłada połączenie go z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku, trafiła w czwartek (26 stycznia) na wokandę Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Sąd odrzucił wniosek rady społecznej szpitala gruźliczego o dopuszczenie jej do udziału w postępowaniu, ponieważ - jak uzasadnił - nie jest ona organizacją społeczną, a jedynie organem doradczym swojego pracodawcy.

Z podobnym losem spotkał się również wniosek szpitala o zawieszenie postępowania. Argumentem przedstawianym przez szpital gruźliczy, jest fakt, że wkrótce mogą wpłynąć kolejne skargi na uchwałę sejmiku województwa. WSA mógłby więc rozpatrzyć je w jednym postępowaniu.

Do złożenia skargi szykują się także pacjenci. Inicjatywę wspiera 317 osób. Sąd administracyjny odrzucił oba wnioski. Od tej decyzji stronom przysługuje odwołanie, dlatego dopóki decyzja nie uprawomocni się, sąd musiał odroczyć rozprawę.

Wnioskodawcy skargi są zdania uchwała sejmiku została podjęta niezgodnie z prawem, ponadto bez konsultacji ze związkami zawodowymi.

Więcej: www.wspolczesna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum