Białystok: odroczono proces ginekologa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 września 2009 11:33

Sąd Rejonowy w Białymstoku, do którego trafił akt oskarżenia wobec znanego miejscowego ginekologa, postanowił zwrócić się do Prokuratury Okręgowej w Radomiu o więcej materiałów z obszernego śledztwa dotyczącego korupcji w służbie zdrowia.

Białystok: odroczono proces ginekologa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Proces ginekologa Marka K. sąd postanowił odroczyć do czasu, aż otrzyma te materiały, a także do wyjaśnienia statusu kilku osób, które występują w śledztwie: albo są świadkami, albo już podejrzanymi czy oskarżonymi (jeżeli sprawa przeciw nim trafiła już do sądu).

Prokuratura Okręgowa w Radomiu prowadzi wielowątkowe śledztwo dotyczące korupcji w służbie zdrowia. Chodzi o relacje z lekarzami jednej z firm farmaceutycznych i przyjmowanie od niej korzyści majątkowych. Śledztwo obejmuje kilkadziesiąt osób. Do przypadków korupcji miało dochodzić w latach 2001-2006.

Pieniądze, według śledczych, przyjmowały osoby pełniące funkcje publiczne w placówkach służby zdrowia na terenie całego kraju w zamian za „ustawianie" przetargów na zakup sprzętu medycznego. Ginekologowi Markowi K. z Białegostoku, którego wątek został wyłączony ze śledztwa i skierowany w formie aktu oskarżenia do sądu, prokuratura zarzuca przyjęcie nie mniej niż 72 tys. zł, nie tylko pieniędzy ale np. sfinansowania atrakcyjnej zagranicznej podróży.

Obrońcy Marka K. wystąpili we wtorek (15 września) z wnioskiem o zwrot sprawy prokuraturze do uzupełnienia. Sąd Rejonowy w Białymstoku wniosek ten  oddalił, ale postanowił zwrócić się do prokuratury o dodatkowe materiały i informacje. Proces odroczył bezterminowo.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum