×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Białystok: kobiety przeciwko wypowiedzi seksuologa

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia05 listopada 2013 09:16

Przedstawicielki Twojego Ruchu są oburzone wypowiedzią lekarza seksuologa z Białegostoku, który w jednej ze swoich medialnych wypowiedzi stwierdził, że kobiety "prowokują" i doprowadzają mężczyzn do gwałtu. W tej sprawie złożyły już zażalenie do lekarskiego rzecznika odpowiedzialności zawodowej i skargę do sądu z sugestią o usunięcie specjalisty z listy biegłych - informuje Gazeta Wyborcza.

Białystok: kobiety przeciwko wypowiedzi seksuologa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Doktor Krzysztof Boćkowski mówił m.in, że czym innym jest gwałt, gdy kobieta zostaje zaatakowana, potraktowana w sposób bestialski, a czym innym, gdy poszła z facetem na drinka lub spotkanie i potem jest zdziwiona, że doszło wbrew jej woli do stosunku.

Zarząd Krajowy Twojego Ruchu jest oburzony tą wypowiedzią, jak przekonują członkinie ruchu lekarz, który jest seksuologiem, nie ma prawa się tak wypowiadać.

Skarżące lekarza zwracaja uwagę, że gwałt jest przeżyciem dramatycznym, a doszukiwanie się przyczyny gwałtu w zachowaniu ofiary jest skandaliczne. Sugerowanie, że jeśli kobieta uda się z mężczyzną na drinka, wyraża zgodę na seks, jest oburzające.

Okręgowa Izba Lekarska na razie odmówiła komentarza w sprawie wypowiedzi Boćkowskiego.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze