×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Białystok: dyrektor odwołana po kontroli CBA?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia12 listopada 2013 11:55

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku ujawniła nieprawidłowości przy przetargu na zakup sprzętu do bloku operacyjnego, niedawno oddanego do użytku. Zdaniem szpitala biegły Biura w ocenie dokumentów popełnił kardynalne błędy - donosi Gazeta Wyborcza.

Białystok: dyrektor odwołana po kontroli CBA?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak ustaliła Gazeta, po kontroli stanowisko stracić ma dyrektor szpitala Urszula Łapińska. Taką decyzje miał podjąć zarząd województwa jednogłośnie. O zaopiniowanie odwołania poproszona została rada społeczna szpitala, która ma zebrać się we wtorek, 12 listopada. Jednak to tylko formalność, ponieważ ta opinia nie jest w żaden sposób wiążąca dla władz województwa.

CBA badało procedury przetargowe dotyczące bloku operacyjnego, który został oddany do użytku niespełna dwa tygodnie temu. A konkretnie chodziło o zakup sprzętu i wyposażenia o przybliżonej wartości 15 milionów złotych.

Kontrolerzy CBA doszukali się naruszenia przepisów dotyczących zamówień publicznych. Ich zdaniem przetarg był ustawiony tak, aby wygrała go firma Drager Sp. z o.o. Szpital miał tak sporządzić opis zamówienia, aby jako jedyny spełniał go sprzęt dostarczany przez tę niemiecką firmę. Zresztą jedyną, jaka stanęła do przetargu.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze