Białystok: dopuścił się zaniedbań przy porodzie, nie pracuje już w USK

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2015 16:36

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zakończył współpracę z ginekologiem z Kliniki Perinatologii i Położnictwa. Inni pracownicy dostali upomnienia i nagany. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy porodzie.

Białystok: dopuścił się zaniedbań przy porodzie, nie pracuje już w USK
Fot. Archiwum RZ

Jak informuje Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzecznik prasowy USK w Białymstoku, placówka zakończyła wewnętrzne postępowanie dotyczące wyjaśnienia okoliczności zdarzenia z 4 czerwca br.

Sprawa dotyczy porodu, który miał miejsce w nocy z 4 na 5 czerwca. Dziewczynka urodziła się w 26. tygodniu ciąży, bez oznak życia. Jej stan jest nadal bardzo ciężki. Zdaniem rodziców dziecka, lekarze z oddziału patologii ciąży, na którym była hospitalizowana matka dziewczynki, nie zareagowali wystarczająco wcześnie na rozpoczynającą się akcję porodową. Mimo wskazań, nie wykonano cesarskiego cięcia. Przez 4,5 godziny pacjentka prosiła bezskutecznie o kontakt z lekarzem.

''Z powodu stwierdzenia nieprawidłowości zakończyliśmy współpracę z lekarzem, który w tym dniu był tzw. lekarzem nadzorującym. Pozostałe osoby uczestniczące w procesie leczenia w tym m.in. lekarz rezydent otrzymały kary porządkowe wynikające z kodeksu pracy - nagany i upomnienia. W chwili obecnej mając na uwadze fakt, że ukaranym osobom przysługuje prawo do odwołania, a także ze względu na postępowanie przygotowawcze prokuratury nie możemy udzielić więcej informacji'' - podaje rzecznik USK.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum