Białogard: umowa dzierżawy szpitala wciąż tajna

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2017 11:10

Orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego już się uprawomocniło, więc teoretycznie umowa dzierżawy szpitala mogłaby być udostępniona publicznie...

Białogard: umowa dzierżawy szpitala wciąż tajna
Szef związku zawodowego Solidarność w białogardzkiej lecznicy zabiega o udostępnienie informacji publicznej, jaką jest umowa dzierżawy szpitala. Fot. Archiwum

Wiesław Haik, szef związku zawodowego Solidarność w białogardzkiej lecznicy już w połowie 2016 r. złożył wniosek do starostwa o udostępnienie informacji publicznej, jaką jest umowa dzierżawy szpitala, zawarta między samorządową spółką RCM a prywatną spółką Centrum Dializa.

Szef Centrum Dializa sprzeciwił się jednak ujawnieniu umowy, więc starostwo również odmówiło udzielenia informacji - podaje Głos Koszaliński. 

Haik skierował sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, ale SKO podtrzymało decyzję starostwa. Szef Solidarności skierował więc sprawę do sądu administracyjnego i tam zapadł korzystny dla niego wyrok: skarga jest zasadna, a dotychczas wydane w sprawie decyzje - starostwa i SKO - zostają uchylone.

Teraz wyrok się uprawomocnił. Haik złożyłem więc do starostwa ponownie wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Ponownie uzyskał odpowiedź od starosty, że ten złożył już pisma do stron z pytaniem, czy wyrażają zgodę na upublicznienie umowy.

Więcej: www.gk24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum