Białogard: nie zapadł wyrok dotyczący nieprzestrzegania prawa pracy w szpitalu

Autor: gk24.pl, JW/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2019 09:37

W wydziale karnym Sądu Rejonowego w Białogardzie 15 marca br. miał zapaść wyrok dotyczący kierownictwa Centrum Dializa Sp. z o.o. Szpital w Białogardzie. Według prokuratorów były już prokurent oraz menadżer i dyrektor szpitala nie przestrzegali przepisów prawa pracy, zwalniając bezprawnie m.in. członków związków zawodowych.

Białogard: nie zapadł wyrok dotyczący nieprzestrzegania prawa pracy w szpitalu
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Sędzia Sylwia Estkowska-Machula chce jeszcze przesłuchać Wiesława Haika, szefa związku zawodowego „Solidarność” w szpitalu. Ma to nastąpić w maju.

Spółka Centrum Dializa jest zarejestrowana w Sosnowcu, jednak większość zarzutów dotyczy białogardzkiego szpitala - czytamy w serwisie Głosu Koszalińskiego. Zawiadomienie złożyła jednak prokuratura w Sosnowcu - to do niej trafiły wszystkie dokumenty. 

Zarzutów dla dyrektor i prokurenta jest kilka. Prokuratorzy oskarżają dyrektor m.in. o to, że "złośliwie naruszała prawa pracowników" i utrudniała wykonywanie działalności związkowej. Prokurent miał dopuścić się podobnych czynów.

Jak dodaje Wiesław Haik, w sądach jest 101 pozwów o zapłacenie za odzież ochronną, 70 spraw o minimalną podwyżkę, są sprawy o zapłatę odpraw etc.

Na stronie szpitala w Białogardzie czytamy, że spółka Centrum Dializa weszła na polski rynek medyczny w roku 2001, rozpoczynając działalność w zakresie hemodializoterapii. Pierwsza stacja dializ powstała w Sosnowcu, a obecnie Centrum posiada w całej Polsce ponad 40 ośrodków.

Centrum Dializa prowadzi również pracownie hemodynamiki w Pszczynie, Łasku, Tarnowskich Górach i Knurowie oraz cztery szpitale: w Pszczynie (od 2011 r.), Łasku (od 2012 r.), Opatowie (od 2015 r.) i właśnie w Białogardzie (od 2016 r.)

Więcej: gk24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum