Biała Podlaska: prokuratura sprawdza przyczyny śmierci 19-latka

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 05 października 2017 10:25

Na początku sierpnia 19-latek trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, ponieważ rodzice podejrzewali u niego zatrucie środkami odurzającymi. Badania wykazały w jego organizmie obecność narkotyków, ale lekarz nie zatrzymał go na obserwację. Nastolatek wrócił do domu, gdzie niespełna 12 godzin później zmarł.

Biała Podlaska: prokuratura sprawdza przyczyny śmierci 19-latka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rodzice młodego człowieka znaleźli w koszu na śmieci opakowania po dopalaczach, dlatego bez namysłu skontaktowali się z pogotowiem ratunkowym. Po konsultacji z dyspozytorem sami zwieźli syna na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Białej Podlaskiej.

Badania moczu wykazały obecność śladowych ilości marihuany i ekstazy. Pozostałe wyniki badań nie budziły żadnych podejrzeń o zły stan zdrowia pacjenta, dlatego lekarz wypisał go ze szpitala. Po powrocie do domu, niespełna 12 godzin później młody człowiek zmarł. Jego rodzina zarzuca szpitalowi, że niedostatecznie się nim zaopiekował.

Jak informuje Dariusz Oleński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, powołany został zespół lekarzy, którzy analizowali dokumentację medyczną, jaka powstała w momencie przyjmowania młodego pacjenta, i jednoznacznie stwierdzili, że wyniki badań, które zostały wykonane, i obraz kliniczny tego pacjenta absolutnie nie wskazywały na to, że powinien pozostać w szpitalu.

Lubelska Prokuratura Regionalna wyjaśnia, co było przyczyną śmierci 19-latka. 

Więcej: www.gazetalubuska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum