Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia | 24-07-2019 08:57

Biała Podlaska: aresztowany ortopeda usłyszał zarzuty pomocy przy wyłudzaniu odszkodowań

Piotr R., lekarz ortopeda, który współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej (Lubelskie) został zatrzymany 27 czerwca w związku z wyłudzeniami odszkodowań z tytułu nieszczęśliwych wypadków z kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Podejrzany na wniosek sądu został aresztowany na dwa miesiące.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty udzielenia innym, m.in. funkcjonariuszom Straży Granicznej, pomocy do wyłudzenia świadczeń odszkodowawczych poprzez poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej leczenia osób zgłaszających szkody w towarzystwach ubezpieczeniowych. Kwoty wyłudzeń oscylują od kilku do ponad 20 tys. złotych. Za takie przestępstwo grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Nie jest on jedyną osobą, który usłyszał w toku śledztwa zarzuty. Oprócz niego zarzuty postawiono pięciu innym osobom.

Do czasu zakończenia procesu sądowego i prawomocnego wyroku szpital, w którym pracuje lekarz, nie będzie wypowiadał się w sprawie. Jednocześnie dyrektor placówki Dariusz Oleński poinformował, że Piotr R. nigdy nie był etatowym pracownikiem szpitala, lecz współpracował ze szpitalem na zasadzie umowy cywilno-prawnej. Szpital nie wypowiedział tej umowy lekarzowi.

Więcej: dziennikwschodni.pl