Belgia: coraz więcej osób decyduje się na eutanazję

Autor: wiadomosci.onet.pl/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2016 09:03

W Belgii notuje się coraz więcej przypadków eutanazji. W ciągu roku zanotowano ich w tym kraju ok. 2000. To już 2 proc. wszystkich zgonów w Belgii - informuje portal onet.pl.

W latach 2008-2013 w Belgii podwoiła się liczba osób proszących o eutanazję. 65 z nich zdecydowało się na to z powodu depresji. Do eutanazji uciekają się także osoby tracące wzrok, chore na Alzheimera w fazie początkowej, zmęczone życiem, przestępcy seksualni, ludzie w podeszłym wieku i samotni - wylicza onet.pl.

W Portugalii natomiast katoliccy prawnicy, lekarze oraz działacze organizacji pro-life wystosowali do najwyższych urzędów państwowych oraz parlamentarzystów protesty przeciwko próbom legalizacji eutanazji.

Propozycja dopuszczenia do tzw. asystowanej śmierci spotkała się w Portugalii z krytyką wielu autorytetów z dziedziny medycyny i prawa. Protesty w sprawie zalegalizowania eutanazji zgłosiły organizacje pro-life, działacze Portugalskiego Stowarzyszenia Prawników Katolickich oraz Portugalskiego Stowarzyszenia Bioetyki.

Twierdzą, że dopuszczenie do tzw. asystowanej śmierci jest półśrodkiem i próbą zastąpienia opieki paliatywnej.

Więcej: www.wiadomosci.onet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum