XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Bełchatów: oskarżenia po nieudanym przetargu na remont szpitala

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2018 17:14

Przeciwko byłemu wicedyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie skierowano akt oskarżenia, w którym zarzuca mu się przekroczenie uprawnień i narażenie szpitala na straty finansowe.

Bełchatów: oskarżenia po przetargu na remont szpitala. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Oskarżenia mają związek z przetargiem na remont oddziału okulistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie z sierpnia 2016 roku. Prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia także wobec podległej byłemu wicedyrektorowi kierowniczce inwestycji.

Latem 2016 roku szpital ogłosił dwa przetargi na remont okulistyki (do pierwszego nikt się nie zgłosił), mając już decyzję wojewody o zamknięciu oddziału na okres prac. Trzeba było działać szybko, więc gdy na drugi przetarg odpowiedziała firma z okolic Grodziska Mazowieckiego, która w szpitalu prowadziła już wiele remontów, szefowa inwestycji wpuściła robotników na oddział.

Jednak osiem dni później dyrektor naczelny szpitala unieważnił przetarg, mimo że prace były już zaawansowane. Wykonawca dokończył remont, ale do dziś nie dostał zapłaty. Jednakże szpital stracił 318 tys. zł dotacji z urzędu marszałkowskiego na remont.

Wicedyrektor i kierowniczka inwestycji zostali zwolnieni. Szpital zawiadomił też prokuraturę, która umorzyła postępowanie, ale po zażaleniu szpitala wznowiła śledztwo. 

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum