Będą dwa projekty PO o in vitro

Autor: Rzeczpospolita, TVN24/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2009 09:13

Premier Donald Tusk zgadza się, by Klub Platformy Obywatelskiej przedstawił dwa poselskie projekty ustawy o in vitro.

To kompromis skierowany w stronę Jarosława Gowina, który zagroził, że w razie konieczności stworzy projekt alternatywny wobec pomysłu posłanki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, którego nie pozwala mu poprzeć sumienie.

Donald Tusk pomysł dwóch projektów ustawy o in vitro będzie rekomendował posłom Platformy Obywatelskiej - podaje Rzeczpospolita.

W jednym znajdą się bardziej konserwatywne i zgodne z etyką chrześcijańską propozycje Jarosława Gowina, w drugim - Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

W projekcie Gowina zakazuje się tworzenia nadliczbowych zarodków, ich zamrażania i niszczenia. Ograniczone jest też korzystanie z metody sztucznego zapłodnienia in vitro do par małżeńskich.

Do Sejmu trafiły już inne projekty ustawy o in vitro - autorstwa posła PiS Bolesława Piechy, Społecznego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Contra in vitro” oraz projekt lewicy.

Więcej o sporach dotyczących in vitro oraz przegląd opinii różnych środowisk na ten temat przeczytasz w raporcie Rynku Zdrowia pt. „Remisu nie będzie” zamieszczonym w wydaniu RZ z lutego 2009 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum