RR/Rynek Zdrowia | 13-04-2015 11:08

Bartosz Arłukowicz zareagował na doniesienia mediów o mobbingu w MZ

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zawiadomił szefa Służby Cywilnej Claudię Torres-Bartyzel o możliwości naruszenia praw pracowniczych przez dyrektora generalnego MZ - poinformował nas w poniedziałek (13 kwietnia) Krzysztof Bąk, rzecznik ministra.

Rzecznik wyjaśnił, że w przypadku, kiedy zarzuty dotyczą dyrektora generalnego, sprawą zajmuje się Szef Służby Cywilnej. Jednak Bartosz Arłukowicz zwrócił się do Marcina Antoniaka, dyrektora generalnego, o złożenie stosownych wyjaśnień.

"W związku z zarzutami dotyczącymi naruszenia praw pracowniczych i stosowania przemocy psychicznej wobec pracowników urzędu przez dyrektora generalnego Marcina Antoniaka, minister zdrowia Bartosz Arłukowicz złożył zawiadomienie do Szefa Służby Cywilnej Claudii Torres-Bartyzel o możliwości naruszenia praw pracowniczych przez dyrektora generalnego Ministerstwa Zdrowia i zwrócił się z prośbą o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w trybie art. 125 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz.U. z 2014 r. poz. 1111, z późn. zm.)" - czytamy w przesłanej portalowi rynekzdrowia.pl odpowiedzi.

Rzecznik ministra zaznaczył, że ze względu na charakter sprawy konieczne jest jej wyjaśnienie i ustalenie, czy faktycznie zostały popełnione czyny stanowiące naruszenie obowiązków członka korpusu służby cywilnej.

Czyt.: rynekzdrowia.pl

Przypomnijmy, że sprawę domniemanego mobbingu w MZ nagłośniło wspólne śledztwo dziennikarzy Faktu i TVN Uwaga!