×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

BCC pozytywnie o projektowanych zmianach w ustawie o działalności leczniczej

Autor: DMX/Rynek Zdrowia20 marca 2012 17:17

"Z satysfakcją stwierdzamy, że projekt założeń do nowelizacji ustawy o działalności leczniczej przewiduje odejście od obligatoryjności w zakresie ubezpieczenia szpitali od zdarzeń medycznych" - napisali eksperci Business Centre Club w komunikacie prasowym przekazanym redakcji portalu rynekzdrowia.pl

BCC pozytywnie o projektowanych zmianach w ustawie o działalności leczniczej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zenon Wasilewski, ekspert Business Centre Club, zwraca uwagę na fakt, że resort w noweli dostrzegł również wskazywany przez BCC problem istnienia na rynku ubezpieczeń szpitali monopolu jednego podmiotu. Zauważa też, że projekt nowelizacji doprecyzowuje przepisy dotyczące organizacji pożytku publicznego, prowadzących działalność leczniczą.

BBC z akceptacją odnosi się do zapowiadanych zmian dotyczących rozszerzenia instrumentów wsparcia procesu przekształceń samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w spółkę kapitałową. Zdaniem BCC proponowane w założeniach do noweli rozwiązania w większości wychodzą na przeciw zgłaszanym przez środowisko przedsiębiorców propozycjom.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia 13 marca opublikowało projekt założeń do nowelizacji ustawy o zmianie ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej przekazany do Komitetu Rady Ministrów. BCC wielokrotnie zgłaszał wątpliwości interpretacyjne niektórych jej przepisów.

Czytaj. Jeśli zostanie zniesiony obowiązek wykupywania dodatkowych polis. Wolni od ubezpieczeń, ale nie od kosztów

- W naszych opiniach i stanowiskach wskazywaliśmy na konieczność podjęcia decyzji dotyczących, w szczególności, obowiązkowego ubezpieczenia podmiotów prowadzących szpitale. Z zadowoleniem przyjmujemy informację, że nasze sugestie zostały uwzględnione - przekazał Zenon Wasilewski.

Podkreśla, że w stanowisku z 31 stycznia 2012 r. BCC opowiadał się za wprowadzeniem dobrowolności nowego ubezpieczenia oraz zmian systemowych na rynku ubezpieczeń szpitali. Za zasadne uznawał propozycje  dotyczące określenia warunków obowiązkowego ubezpieczenia, które umożliwią poszczególnym szpitalom podjęcie decyzji o zawarciu dodatkowego, „nadwyżkowego”  ubezpieczenia według własnej oceny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum