×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Augustów: umowa dzierżawy szpitala - rozwiązana

Autor: RR/Rynek Zdrowia29 listopada 2013 11:09

Spółka Centrum Dializa z Sosnowca zawarła ze Szpitalem Powiatowym w Augustowie porozumienie rozwiązujące umowę dzierżawy majątku SPZOZ - poinformował nas Jacek Nowakowski, prezes Centrum Dializa.

Augustów: umowa dzierżawy szpitala - rozwiązana
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Porozumienie podpisane w czwartek (28 listopada) o wycofaniu się z dzierżawy majątku jest związane z unieważnieniem przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uchwały Rady Powiatu Augustowskiego dotyczącej dzierżawy operatorskiej szpitala w Augustowie.

Przypomnijmy: władze powiatu augustowskiego chciały przekazać szpital w 25-letnią dzierżawę spółce Centrum Dializa z Sosnowca. Dzięki temu szpital miał spłacić 20 mln zł długu.

Więcej: Sąd: uchwała powiatu ws. dzierżawy szpitala w Augustowie nieważna

Zgodnie z umową, dzierżawca miał przejąć prawie całą nieruchomość, sprzęt i aparaturę szpitalną. Spółka zaproponowała kaucję 4 mln zł oraz 200 tys. zł miesięcznego czynszu, z którego miało być spłacane zadłużenie placówki.

WSA w Białymstoku unieważnił uchwałę rady powiatu augustowskiego dotyczącą dzierżawy szpitala 23 października. W ocenie sądu uchwała narusza statut powiatu: po wydzierżawieniu szpitala starostwo powiatowe w Augustowie nie miałoby narzędzi do kontroli usług medycznych świadczonych przez prywatną spółkę.

Wniosek o rozpatrzenie zgodności uchwały z prawem złożył do WSA Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych. 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze