Atak na punkt szczepień w Grodzisku. Niedzielski: "Usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi"

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP26 lipca 2021 06:55

Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do ataku antyszczepionkowcow na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. - Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi - napisał szef resortu zdrowia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski Fot. Marcin Obara/PAP
  • Atak na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. W niedzielę, 25 lipca, grupa antyszczepionkowców chciała wejść siłą do tutejszego punktu szczepień
  • Zaatakowanego punktu szczepień bronili pracownicy, potem interweniowała policja
  • Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować - skomentował atak antyszczepionkowców Adam Niedzielski w mediach społecznościowych

Atak na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Niedzielski komentuje

"Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować - napisał w niedzielę wieczorem Adam Niedzielski na Twitterze, załączając materiał polsatnews.pl.

Ostry komentarz szefa Ministerstwa Zdrowia to reakcja na atak antyszczepionkowców na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim, do którego doszło w niedzielę, 25 lipca.

Niedzielski we wpisie w mediach społecznościowych skrytykował antyszczepionkowców, natomiast podziękował policji za interwencję.

Czytaj więcej: Antyszczepionkowcy zaatakowali punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Interweniowała policja

Antyszczepionkowcy usłyszeli zarzuty. Zatrzymano dwie osoby

Przypomnijmy: do ataku na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło w niedzielę, 25 lipca, około godziny 13.30. Oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Grodzisku Mazowieckim asp. szt. Katarzyna Zych potwierdziła serwisowi polsatnews.pl, że zdarzenie miało miejsce w punkcie szczepień przy ul. 3 Maja.

Przed punktem szczepień wywiązała się awantura i szamotanina. Całe zajście sfilmowano, a nagrania od niedzieli krążą po mediach społecznościowych.

Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała dwie osoby w związku z tą interwencją - jedną z względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karanych wobec policjantów.

Wobec obu w komendzie przeprowadzono czynności i około godz. 16 zatrzymani zostali zwolnieni do domu. Pozostałe osoby z grupy antyszczepionkowców, która chciała wejść do punktu szczepień - według informacji policji - rozeszły się.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum