Antyszczepionkowcy zaatakowali punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Interweniowała policja

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP26 lipca 2021 07:00

Atak na punkt szczepień. Grupa osób chciała w niedzielę, 25 lipca, siłą wejść do punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim i wszczęła awanturę z pracownikami punktu - poinformowała w niedzielę policja. Atak antyszczepionkowców skomentował minister Adam Niedzielski

Policja zatrzymała dwie osoby Fot. Adobestock/Twitter
  • Atak na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Grupa osób chciała w niedzielę siłą wejść do budynku i wszczęła awanturę z pracownikami punktu
  • Policja zatrzymała dwie osoby - jedną z względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karanych wobec policjantów
  • Przed przybyciem policji punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim bronili jego pracownicy

Antyszczepionkowcy zaatakowali punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim

Do ataku antyszczepionkowców na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło w niedzielę, 26 lipca, po południu.

- W niedzielę około godz. 13.30 mieliśmy wezwanie na interwencję w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Grupa osób chciała siłą wejść do budynku i wszczęła awanturę z pracownikami punktu - przekazała oficer prasowa asp. szt. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Atak na punkt szczepień w Grodzisku. Zatrzymano dwie osoby

Przed punktem szczepień wywiązała się awantura i szamotanina. Całe zajście sfilmowano, a nagrania od niedzieli krążą po mediach społecznościowych.

Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała dwie osoby w związku z tą interwencją - jedną z względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karanych wobec policjantów.

Wobec obu w komendzie przeprowadzono czynności i około godz. 16 zatrzymani zostali zwolnieni do domu. Pozostałe osoby z grupy antyszczepionkowców, która chciała wejść do punktu szczepień - według informacji policji - rozeszły się.

Punktu szczepień bronił personel

Z nagrań, które opublikowano na Twitterze po tym zajściu wynika, że na teren punktu chciały wejść osoby z logiem organizacji "Polskie Żółte Kamizelki" i wtedy zostały powstrzymywane przez personel placówki. Na nagraniach słychać wulgarne krzyki.

"Polskie Żółte Kamizelki" to organizacja, która przedstawia się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających "opór bezprawiu rządu i policji". Na profilach w mediach społecznościowych publikuje m.in. informacje zniechęcające do szczepień przeciw COVID-19.

Niedzielski o ataku na punkt szczepień. "Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy?"

Atak antyszczepionkowców na punkt szczepień jeszcze w niedzielę skomentował Adam Niedzielski.

- Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję @PolskaPolicja - napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze szef MZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum