Atak na punkt szczepień to nie koniec. Antyszczepionkowcy zaatakowali karetkę i zablokowali radiowóz

Autorzy: IB; KM • Źródło: Rynek Zdrowia26 lipca 2021 08:25

Z nagrań opublikowanych na Twitterze wynika, że w niedzielę po ataku na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim antyszczepionkowcy zablokowali również policyjny radiowóz i zaatakowali karetkę pogotowia.

Atak na punkt szczepień to nie koniec. Antyszczepionkowcy zaatakowali karetkę i zablokowali radiowóz
Atak na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim Fot. You Tube
  • W niedzielę grupa antyszczepionkowców próbowała wedrzeć się siłą do punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Interweniowała policja, zatrzymano dwie osoby
  • Jednak atak na punkt szczepień to nie koniec. Z nagrań opublikowanych na TT wynika, że antyszczepionkowcy blokowali również policyjny radiowóz i przepuścili atak na karetkę pogotowia
  • Jak wyjaśnia nam policja, nagrania umieszczone w portalach społecznościowych nie mogą zostać potraktowane jako podstawa do wszczęcia postępowania. Musi być osoba, która złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Atak na punkt szczepień to nie koniec. Antyszczepionkowcy zaatakowali karetkę i zablokowali radiowóz

Atak na punkt szczepień to nie koniec.  Z nagrań opublikowanych na TT wynika, że antyszczepionkowcy blokowali również policyjny radiowóz i przepuścili atak na karetkę pogotowia,

- Kontekst: starcia po ataku antyszczepionkowców na punkt szczepień w Grodzisku. Po ataku na punkt, blokowali radiowóz i starli się z karetką - czytamy na TT.

Czytaj więcej: Antyszczepionkowcy zaatakowali punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Interweniowała policja

Blokowali radiowóz, zaatakowali karetkę pogotowia

Przypomnijmy: w niedzielę ok. godz. 13.30 przed punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim pojawiła się grupa antyszczepionkowców z logiem organizacji "Polskie Żółte Kamizelki", która siłą próbowała wedrzeć się do środka. Wejścia bronili pracownicy punktu. Wywiązała się awantura i szamotanina. Całe zajście sfilmowano, a nagrania od niedzieli krążą po mediach społecznościowych.

Z nagrań wynika, że po ataku na punkt szczepień, antyszczepionkowcy wzięli za cel policyjny radiowóz oraz karetkę pogotowia. Na nagraniu słychać groźby i wulgaryzmy.

Skontaktowaliśmy się z oficerem prasowym Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim, aspirantem sztabowym Katarzyną Zych, w związku z zajściem pod punktem szczepień.

– Jeśli chodzi o osoby, które przyszły do tego punktu szczepień i przeszkadzały w szczepieniach, było ich około 20. Dwie z nich zostały zatrzymane w związku z popełnieniem przestępstw - jedno to naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, drugie: kierowanie gróźb karalnych i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza - mówiła Zych.

Czytaj również: Atak na punkt szczepień w Grodzisku. Niedzielski: "Usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi"

Policja: nagrania w mediach społecznościowych nie mogą być podstawą do wszczęcia postępowania

- Te dwie osoby będą odpowiadały karnie za swoje czyny. Wczoraj zostały sporządzone dokumenty, które będą podstawą do wszczęcia tych postępowań. Jeżeli będą zgłoszenia od innych osób pokrzywdzonych, będziemy takie zawiadomienia przyjmować i również rozpatrywać – poinformowała.

Oficer odniosła się także do nagrań umieszczonych w portalach społecznościowych. Wskazała, że nie mogą one zostać potraktowane jako podstawa do wszczęcia postępowania.

- Musi być osoba, która złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Sam film nie jest tutaj wystarczający – zaznaczyła rzecznik.

Wobec obu zatrzymanych w komendzie przeprowadzono czynności i około godz. 16 zostali oni zwolnieni do domu. Pozostałe osoby z grupy antyszczepionkowców, która chciała wejść do punktu szczepień - według informacji policji - rozeszły się.

Atak na punkt szczepień. Dr Grzesiowski: "To efekt bierności państwa na agresję słowną"

Minister zdrowia: to trzeba piętnować

Atak na punkt szczepień skomentował w niedzielę wieczorem na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować - czytamy we wpisie szefa resortu zdrowia.

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum