Atak na punkt szczepień. Dr Grzesiowski: "To efekt bierności państwa na agresję słowną"

Autor: oprac. IB • Źródło: Rynek Zdrowia26 lipca 2021 07:18

Kolejna granica została przekroczona - tak dr Paweł Grzesiowski, ekspert ds. Covid-19 Naczelnej Izby Lekarskiej, skomentował na Twitterze niedzielny atak na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim.

Atak antyszczepionkowców na punkt szczepień w Grodzisku Mazowiecki
  • Atak na punkt szczepień. Grupa antyszczepionkowców próbowała w niedzielę wedrzeć się siłą do punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim
  • Punktu bronili pracownicy, interweniowała też policja. W związku z tą interwencją zatrzymane zostały dwie osoby. Obu postawiono zarzuty
  • Atak antyszczepionkowców w ostrych słowach ocenił minister Adam Niedzielski. Sprawę komentuje też dr Paweł Grzesiowski: "Jestem kompletnie rozbity. Od słów przeszli do czynów"

Dr Grzesiowski o ataku antyszczepionkowców: "To efekt bierności na agresję słowną"

- Atak antyszczepionkowców na punkt szczepień. XXI wiek, środek Europy, kolejna granica przekroczona. To efekt bierności na agresję słowną, hejt od wielu miesięcy wylewający się na osoby promujące szczepienia. Gdzie jest państwo? - napisał w niedzielę wieczorem na TT dr Paweł Grzesiowski.

Ekspert ds. Covid-19 Naczelnej Izby Lekarskiej swoje pytanie skierował do ministra Adama Niedzielskiego oraz premiera Mateusz Morawieckiego.

"Oczekujemy surowych konsekwencji"

- Jestem kompletnie rozbity. Antyszczepionkowcy od słów przeszli do czynów. Agresja wobec osób wykonujących szczepienia to atak na funkcjonariuszy publicznych. Oczekujemy surowych konsekwencji wobec agresorów i wzmocnienia ochrony przez służby patrolujące okolicę punktów szczepień - dodał w kolejnym wpisie.

 Czytaj również: Atak na punkt szczepień w Grodzisku. Niedzielski: "Usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi"

Jeszcze w niedzielę atak na punkt szczepień w Grodzisku skomentował na Twitterze Adam Niedzielski. 

-Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować - napisał szef MZ.

Atak na punkt szczepień w Grodzisku.  Antyszczepionkowcy usłyszeli zarzuty

Przypomnijmy: do ataku na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło w niedzielę, 25 lipca, około godziny 13.30. Oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Grodzisku Mazowieckim asp. szt. Katarzyna Zych potwierdziła serwisowi polsatnews.pl, że zdarzenie miało miejsce w punkcie szczepień przy ul. 3 Maja.

Przed punktem szczepień wywiązała się awantura i szamotanina. Całe zajście sfilmowano, a nagrania od niedzieli krążą po mediach społecznościowych.

Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała dwie osoby w związku z tą interwencją - jedną z względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karanych wobec policjantów.

Wobec obu w komendzie przeprowadzono czynności i około godz. 16 zatrzymani zostali zwolnieni do domu. Pozostałe osoby z grupy antyszczepionkowców, która chciała wejść do punktu szczepień - według informacji policji - rozeszły się.

Czytaj więcej: Antyszczepionkowcy zaatakowali punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Interweniowała policja

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum