Ariadna Gierek-Łapińska nie jest już dyrektorem

Autor: BE • • 28 kwietnia 2008 10:36

28 kwietnia prof. Ewa Małecka-Tendera wezwał do rektoratu prof. Gierek-Łapińską, by zapytać, czy sama zainteresowana zrzeknie się stanowiska. Dyrektorka odmówiła. Wówczas rektor Uniwersytetu wręczyła jej decyzję o odwołaniu ze stanowiska.
Przypomnijmy, że 19 marca senat uczelni opowiedział się za zdymisjonowaniem słynnej okulistki. Prof. Gierek-Łapińska dwukrotnie przebywała na terenie zakładu pracy w stanie nietrzeźwości, co potwierdziła policja. W związku z tym sąd lekarski zawiesił okulistkę w prawach wykonywania zawodu na czas leczenia odwykowego.
Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi postępowanie w sprawie nieprawidłowości przy organizowaniu przetargów w szpitalu kierowanym przez prof. Gierek-Łapińską. Kontrolerzy NIK ocenili, między innymi, negatywnie sposób udzielania zamówień publicznych przez Szpital przy zakupach sprzętu medycznego, leków i środków medycznych.
Ariadna Gierek-Łapińska była dyrektorem Szpitala Klinicznego Nr 5 od 1988 r. Na razie nie wiadomo, kto zajmie miejsce odwołanej (ma 3-miesięczny okres wypowiedzenia, bez świadczenia pracy). Rektor nie musi organizować konkursu na stanowisko nowego dyrektora.
Szeroko o karierze – początkach i końcu – prof. Gierek-Łapińskiej pisaliśmy w kwietniowym numerze RZ, w reportażu „Pożegnanie z medycyną”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum