Antyszczepionkowcy znów zaatakowali. Napadli na szczepionkobus w Gdyni

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP01 sierpnia 2021 14:12

Znów doszło do ataku antyszczepionkowców. Tym razem w Gdyni. Ich celem stał się nasz szczepionkobus - mówi rzeczniczka Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz.

I tym razem interweniowała policja Fot. Shutterstock
  • Antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus Szpitali Pomorskich w Gdyni
  • Grupa kilkunastu osób zebrała się przy szczepionkobusie i krzyczała "Jesteście zabójcami" oraz "Jesteście dziećmi doktora Mengele - mówi rzeczniczka Szpitali Pomorskich
  • Po tym wydarzeniu szczepienia odbywały się w asyście policji

Jak poinformowała Pisarewicz, do zdarzenia doszło w sobotę na jednym z gdyńskich bulwarów.

"Jesteście dziećmi doktora Mengele!"

"Kolejny dzień korzystamy ze szczepibusa w @MiastoGdynia. Niestety zostaliśmy słownie zaatakowani przez antyszczepionkowców na gdyńskim bulwarze. Na miejscu pojawiła się @PolskaPolicja. Szczepimy nadal. Dla zdrowia i życia mieszkańców" - czytamy we wpisie Szpitali Pomorskich na Twitterze.

- Grupa kilkunastu osób zebrała się przy szczepionkobusie i krzyczała "Jesteście zabójcami" oraz "Jesteście dziećmi doktora Mengele". Szczepimy od dziewięciu miesięcy i pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją - zaznaczyła rzeczniczka.

Czytaj również: Policja zapowiada zero tolerancji dla antyszczepionkowców. Będą surowe kary

"Akcja musiała być wcześniej przygotowana. Wiedzą, gdzie szczepimy"

- W szczepionkobusie były prawie same kobiety i nie czuły się bezpiecznie. Wezwały policję, która przyjechała na miejsce i asystowała podczas naszej pracy. Normalnie mamy otwarte drzwi w szczepionkobusie, a tego dnia musiały być zamknięte, by nie było jakiegoś zagrożenia dla medyków i osób chętnych do szczepienia - dodała.

Jak mówiła, akcja antyszczepionkowców musiała być wcześniej przygotowana.

Sprawdź: Premier do antyszczepionkowców: przestańmy prowadzić kampanię fake newsów i agresji

- Miejsca, gdzie szczepimy, nie są tajemnicą, bo upubliczniamy te informacje. W ten weekend szczepiliśmy jeszcze w Sierakowicach i Sulęczynie na Kaszubach, ale takich sytuacji nie było. Wcześniej informujemy policję i mamy asystę, jeśli jest taka potrzeba. Miejsc szczepień pomagają pilnować również strażacy. Staramy się, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie podczas szczepienia - tłumaczyła Pisarewicz.

W lipcu gdyński szczepionkobus rozpoczął kursowanie po gdyńskich dzielnicach. Mieszkańcy i turyści mogą wybrać, czy chcą się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson czy Pfizer. W szczepionkobusie nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja i umawianie wizyty. Wystarczy wybrać dogodny dla nas termin i lokalizację, a następnie udać się do punktu szczepień plenerowych.

Czytaj więcej: Atak na punkt szczepień to nie koniec. Antyszczepionkowcy zaatakowali karetkę i zablokowali radiowóz

Atak na punkt szczepień. Dr Grzesiowski: "To efekt bierności państwa na agresję słowną"

Polecamy: Szpital szuka pielęgniarek. Oferuje 8 800 zł wynagrodzenia

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum