Antyszczepionkowcy weszli do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. "To była trauma"

Autor: oprac. IB • Źródło: TVN24, Rynek Zdrowia03 sierpnia 2021 16:06

Antyszczepionkowcy pojawili się w domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. Ich zdaniem dzieci zostały zaszczepione bez zgody opiekunów.

Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zmuszania do określonego zachowania Fot. Shutterstock
  • Antyszczepionkowcy weszli do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim wykorzystując moment dostawy żywności
  • Grupa osób miała pretensje do dyrektor placówki, że jej podopieczni są szczepieni przeciwko Covid-19 bez zgody opiekunów
  • Dyrektor wskazuje, że zgoda była, co zostało udokumentowane
  • Policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie zmuszania do określonego zachowania. Równolegle prowadzone jest postępowanie w sprawie kierowania gróźb wobec dyrektor domu dziecka

Jak mówi TVN24 Alina Mikołajska, dyrektor placówki, grupa czterech osób miała do niej pretensje, że podopieczni placówki są szczepieni przeciwko Covid-19. Sprawę jako pierwsze opisały "Wysokie Obcasy".

"Nie chodziło o rozmowę, ale o zastraszenie"

Dyrektor zaznacza, że antyszczepionkowcy dostali się do domu dziecka wykorzystując moment dostawy żywności. Nie chcieli z nią rozmawiać, chodziło przede wszystkim o zastraszenie. Mikołajska nie ukrywa, że było to dla niej traumatyczne przeżycie. O całym zdarzeniu, które miało miejsce 26 lipca, zawiadomiła policję. Zawiadomienie złożyli też antyszczepionkowcy. W ich ocenie dzieci zostały zaszczepione bez zgody opiekunów.

Dyrektor domu dziecka wskazuje, że za sytuację odpowiada ojciec czwórki wychowanków. Mężczyzna, który został sądownie pozbawiony praw rodzicielskich, nie zgadzał się na zaszczepienie jego dzieci, ale - jak mówi Mikołajska - zgodę wyraził ich opiekun prawny, co ma potwierdzenie w dokumentach.

Dyrektor relacjonuje że, po 20 minutach grupa wyszła z budynku.

"Wiecie co z nią zrobić"

Antyszczepionkowcy, będący już na ulicy, krzyczeli m.in. "mordercy". Film z zajścia opublikowali w sieci. Pojawia się też napis, że jeśli dyrektor zaszczepi dzieci, to "wiecie, co z nią zrobić".

Jak wyjaśnia asp. Marta Białkowska-Błachowicz z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zmuszania do określonego zachowania. Równolegle prowadzone jest postępowanie w sprawie kierowania gróźb wobec dyrektor domu dziecka.

Lista incydentów coraz dłuższa

Przypomnijmy. To kolejny przejaw agresji ze strony antyszczepionkowców w ostatnich dniach. 25 lipca zaatakowali punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim i próbowali wedrzeć się siłą do środka. Następnie zablokowali policyjny radiowóz i przepuścili atak na karetkę pogotowia.

31 lipca miał miejsce incydent w Gdyni, gdzie grupa antyszczepionkowców otoczyła szczepibus Szpitali Pomorskich, kierując obelgi i groźby pod adresem personelu medycznego.

W nocy z 1 na 2 sierpnia podpalona została siedziba sanepidu i punkt szczepień w Zamościu. Za pomoc w ujęciu sprawcy minister zdrowia obiecał 10 tys. złotych.

- Dopóki będę ministrem zdrowia, nie będę pozwalał na jakiekolwiek bezkarne zagrożenia, groźby, hejt wobec osób, które są zaangażowane w akcję szczepień - podkreślił Niedzielski.

Minister zdrowia zapowiedział również, że wszyscy pracownicy punktów szczepień będą traktowani jak funkcjonariusze publiczni, a atak na nich będzie karany tak samo jak atak na policjanta.

Więcej: Atak na pracownika punktu szczepień będzie jak atak na policjanta. Zmiany w prawie obiecał minister zdrowia

Więcej: Jest-nagroda-za-pomoc-w-ujeciu-podpalacza-z-Zamoscia-Niedzielski-to-akt-terroru

Więcej: Podpalenie-sanepidu-i-punktu-szczepien-w-Zamosciu. Morawiecki-to-bandytyzm-antyszczepionkowy

Więcej: Prezes-URLP: antyszczepionkowcy-wtargneli-do-mojego-gabinetu

Więcej: Antyszczepionkowcy-znow-zaatakowali-Napadli-na-szczepionkobus-w-Gdyni

Więcej: Antyszczepionkowcy-zaatakowali-punkt-szczepien-w-Grodzisku-Mazowieckim. Interweniowala-policja

Więcej: Atak-na-punkt-szczepien-to-nie-koniec. Antyszczepionkowcy-zaatakowali-karetke-i-zablokowali-radiowoz

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum