Anglia: drwiły z pensjonariuszki, mają zakaz wykonywana zawodu

Autor: Anglia.today/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2017 16:45

Trzy opiekunki wyrokiem sądu w Hull (Wielka Brytania) otrzymały dożywotni zakaz wykonywania zawodu za okrutne żarty z pensjonariuszki domu opieki. Ich winę udowodniło nagranie z ukrytej kamery.

Anglia: drwiły z pensjonariuszki, mają zakaz wykonywana zawodu
Przed sądem stanęły trzy opiekunki w wieku 41,25 i 24 lat. Fot. archiwum

85-letniej kobiecie opiekunki domu opieki Keldgate Manor w Beverley wkładały na głowę nakolannik, żeby wyglądała jak zombie, naśladowały jej zachowanie i dopytywały czy jest czarownicą.

Starsza pani przebywała w ośrodku od 2012 do 2015 roku. Córka uznała, że matka nie ma zapewnionej właściwej opieki, widząc m.in. rany na jej ciele, które - jak się okazało - wymagały leczenia chirurgicznego. Zdecydowała się użyć kamery zamontowanej w budziku, a nagrania potwierdziły jej obawy. 

Przed sądem w Hull stanęły trzy opiekunki w wieku 41,25 i 24 lat. Wszystkie skazano na 200 godzin prac społecznych, 1500 funtów grzywny, a także dożywotni zakaz wykonywania zawodu - podaje portal Anglia.today.

W latach 2013-2016 odnotowano w Anglii 23.428 skarg przeciwko opiekunom zakontraktowanym przez lokalne władze. Wśród pokrzywdzonych było 9,7 tysiąca osób w wieku powyżej 80 lat, a także 164, które ukończyły setkę.

Zdaniem cytowanej przez Anglia.today Bridget Warr, dyrektor wykonawczej United Kingdom Homecare Association, stowarzyszenia reprezentującego dwa tysiące firm świadczących usługi opiekuńcze na Wyspach, skargi wynikają m.in. z niedoinwestowania sektora.

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało poprawienie nadzoru nad domami opieki i rozliczanie samorządów za niedopełnianie obowiązków.

Więcej: anglia.today

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum