Andrzej Bęben, rynekzdrowia.pl: To już lepsza ta obroża...

Autor: BE • • 06 sierpnia 2008 14:35

Gdy rano zobaczyłem tę informację na stronach

W filmie obroże (wypełnione materiałem wybuchowym) zakładano bojownikom o wolność. W Polsce, już za rok, mają zawisnąć na szyjach... pedofilów. Z kolei Ministerstwo Zdrowia uważa ten pomysł za chybiony, bo twierdzi, że pedofilom nie trzeba zakładać elektronicznych obroży, ale  aplikować... chemiczną kastrację. Zboczeńcom, którzy nie są jeszcze do cna zdegenerowani, ministerstwo kierowane przez Ewę Kopacz, chciałoby zaproponować podawanie medykamentów obniżających popęd płciowy.

Rozumiem, że skazanemu pedofilowi można założyć na szyję elektroniczną obrożę. Jak jej nie będzie chciał nosić, to najzwyczajniej nie wyjdzie z więzienia. Jak sobie jednak pani minister zdrowia wyobraża – poza wszystkim innym – wyegzekwowanie takiej, niezwykłej – że się tak wyrażę – terapii?

A jak zboczeniec będzie udawał, że łyka tabletki obniżające jego źle ukierunkowane libido, to co? To będzie mogło dwóch policjantów sprowadzić wytypowanego do kuracji obywatela do tzw. ziemi i siłą mu zaaplikować to, czego nie chciałby przyjąć z własnej woli i dla własnego (także) dobra?

Czytam ja w „Polsce”, że MZ – jak już skonsultuje pomysł, przepchnie go przez ścieżkę ustawodawczą itd. – stworzy ośrodek, w którym miałby być leczone takie osoby. Uprzejmie przypominam, że w przeszłości już „takie osoby” leczono w zbliżony sposób.

Myślę – mam nadzieję, że jak większość – że koncepcja dwóch ministerstw, ze szczególnym uwzględnieniem tego od zdrowia, godna jest miana idiotyzmu roku. W Polsce dziwnych pomysłów nie brakuje. Lepiej byłoby, gdyby urzędnicy Ministerstwa Zdrowia przyłożyli się bardziej do reformowania systemu ochrony zdrowia, a nie tracili siły na twórczym wprowadzaniu w życie idei Orwella.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum