Aborcja na wyciągnięcie ręki po tabletkę

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2014 13:19

Zakup tabletek poronnych jest tak łatwy, jak zakup środków na ból głowy. Chętnych nie brakuje. Niektórzy sprzedawcy zakazanych medykamentów (cena za tabletki wysyłane pocztą waha się od 250 do 500 złotych) mają od 10 do 20 klientek dziennie - informuje tvn24.pl.

Choć podanie leków poronnych bez nadzoru lekarza może się skończyć dla kobiety tragicznie, to żaden ze sprzedawców nawet o tym nie wspomina. 

Tymczasem środki mogą doprowadzić do bardzo poważnych powikłań: przedłużającego się krwawienia, krwotoku z jamy macicy, konsekwencji w postaci zakażeń, sepsy, utraty macicy, utraty zdrowia i życia.

Prezes Śląskiej Rady Aptekarskiej zwraca z kolei uwagę, że środki sprzedawane w internecie, jako te sprowadzane z zagranicy, nie mają z oryginałami wiele wspólnego. - Te leki zanieczyszczone, albo zawierają substancję czynną, która działa toksycznie na organizm - mówi Piotr Brukiewicz.

TVN komentuje, że pomimo karnych konsekwencji, jakie grożą za pomoc w przerywaniu ciąży, podziemie aborcyjne zdaje się działać w najlepsze.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum