AOTM jednostką organizacyjną z osobowością prawną

Autor: AOTM/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2009 17:32

Na mocy ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, Agencja Oceny Technologii Medycznych zyskuje osobowość prawną.

Agencja Oceny Technologii Medycznych na swojej stronie informuje, że 12 sierpnia 2009 roku weszła w życie ustawa z dn. 25 czerwca 2009 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz o cenach.

Na jej mocy Agencja uzyskuje status państwowej jednostki organizacyjnej posiadającej osobowość prawną. AOTM będzie działać na podstawie statutu, który zostanie wprowadzony w życie w drodze rozporządzenia ministra zdrowia. Wszelkie zmiany w strukturze organizacyjnej oraz wynikające z ustawowych zdań Agencji zostaną umieszczone na stronie internetowej AOTM po opublikowaniu stosownych aktów wykonawczych do niniejszej ustawy.

Tekst komunikatu AOTM jest dostępny na stronie http://www.aotm.gov.pl/index.php?id=102

To kolejny etap wzmacniania roli AOTM. Przypomnijmy, że od września ub.r. Agencja może wydawać różne typy rekomendacji (m.in. dotyczące farmakoterapii) – już nie tylko pozytywne lub negatywne, ale także warunkowe lub tymczasowe.

– Mając osobowość prawną, zyskamy większe możliwości działania – mówił niedawno Rynkowi Zdrowia Wojciech Matusewicz, dyrektor AOTM, wskazując chociażby na możliwość wykonywania przez Agencję analiz na zlecenie podmiotów zewnętrznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum