6 lipca w Sejmie nowy budżet NFZ, rynek farmaceutyczny i dostępność leków

Autor: oprac. KM • Źródło: Sejm05 lipca 2022 20:30

6 lipca w Sejmie odbędą się dwa posiedzenia Komisji Zdrowia. W trakcie pierwszego omawiany będzie nowy budżet NFZ na 2023 rok oraz zmiany w tegorocznym planie finansowym. Z kolei podczas drugiego posiedzenia będzie mowa o dostępności leków, w tym o dostępności do innowacyjnych metod leczenia.

6 lipca w Sejmie nowy budżet NFZ, rynek farmaceutyczny i dostępność leków
Sejm RP, fot. Shutterstock
  • W środę 6 lipca odbędą się dwie sejmowe Komisje Zdrowia
  • Podczas pierwszego posiedzenia mowa będzie o budżecie Narodowego Funduszu Zdrowia na 2023 rok. Ponadto zaopiniowane zostaną zmiany w tegorocznym planie finansowym Funduszu
  • Drugie posiedzenie będzie poświęcone rozpatrzeniu informacji o polskim rynku farmaceutycznym i dostępności leków, w tym dostępu do innowacyjnych metod leczenia

6 lipca Komisja Zdrowia. Będzie o budżecie NFZ na 2023 rok

Środa 6 lipca będzie pierwszym dniem 58. posiedzenia Sejmu IX kadencji. Tego dnia odbędą się również dwa posiedzenia Komisji Zdrowia.

Podczas posiedzenia Komisji Zdrowia o godz. 10.30 mowa będzie o zmianach planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2022 rok, ale również o budżecie NFZ na 2023 rok.

Warto dodać, że w połowie lipca ma nastąpić nowelizacja warunków zawierania umów zawieranych przez podmioty medyczne z NFZ oraz zmiana planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia, uwzględniająca dodatkowe środki przeznaczone na kontrakty.

Między 15 a 31 lipca NFZ ma przeprowadzić proces aneksowania umów zawartych przez podmioty medyczne z Funduszem, natomiast po 10 sierpnia ma nastąpić natomiast przekazywanie dodatkowych pieniędzy potrzebnych na sfinansowanie wzrostu najniższych płac.

Drugie posiedzenie Komisji Zdrowia - o godz. 15.30 - przebiegać będzie pod znakiem rozpatrzenia informacji na temat polskiego rynku farmaceutycznego i dostępności leków, w tym dostępu do innowacyjnych metod leczenia. Informację przedstawi Minister Zdrowia.

Komisja Zdrowia, 6 lipca:

  • 10:30: Zaopiniowanie projektu planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2023 rok oraz zaopiniowanie projektu zmiany planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2022 rok.
  • 15:30: Rozpatrzenie informacji na temat polskiego rynku farmaceutycznego i dostępności leków, w tym dostępu do innowacyjnych metod leczenia
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum