55-letnia kobieta złamała kwarantannę, była w sklepie; została aresztowana na 2 miesiące

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2020 18:33

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje śledztwo przeciwko mieszkance powiatu wyszkowskiego 55-letniej Barbarze B. Przedstawiono jej zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemicznego i szerzenia się choroby zakaźnej COVID-19 - poinformowała w poniedziałek (27 kwietnia) Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

55-latka została przewieziona do policyjnej izby zatrzymań przystosowanej dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Fot. archiwum

Jak podała prokuratura, w toku śledztwa ustalono, że Barbara B. pozostawała w kwarantannie w związku z koronawirusem. Zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej miała zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. 23 kwietnia kobieta złamała jednak zakaz wynikający z tej decyzji i pojechała do sklepu spożywczego w powiecie ostrołęckim.

"W sklepie przebywała obsługa oraz klienci, było to co najmniej 7 osób. Po zrobieniu zakupów podejrzana udała się do domu. Kobieta po powrocie spotkała się bezpośrednio z co najmniej jeszcze jedną osobą, która nie była domownikiem" - podała prokuratura.

55-latka została przewieziona do policyjnej izby zatrzymań przystosowanej dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

"Wszystkie czynności procesowe związane z przedstawieniem zarzutów Barbarze B. przez Prokuraturę Rejonową w Ostrołęce i z przeprowadzeniem posiedzenia aresztowego przez sąd zostały wykonane w formie wideokonferencji" - poinformowała prokuratura.

Dodała też, że podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Wobec kobiety zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

55-latce grozi do 8 lat więzienia oraz kary finansowe. 

PAP - Aleksandra Kuźniar

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum