22 maja posiedzenie sądu ws. znachora z Nowego Sącza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2015 12:00

Na 22 maja Sąd Rejonowy w Nowym Sączu (Małopolskie) wyznaczył termin posiedzenia organizacyjnego w sprawie śmierci półrocznej dziewczynki z Brzeznej "leczonej" przez znachora. Zarzuty w tej sprawie usłyszał uzdrowiciel i rodzice Magdy.

22 maja posiedzenie sądu ws. znachora z Nowego Sącza

- Podczas posiedzenia sąd ustali kto z 250 świadków będzie przesłuchiwany przed sądem i zostanie wyznaczony termin rozpoczęcia rozprawy - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu sędzia Bogdan Kijak.

Uzdrowiciel Marek H. jest oskarżony o "sprawstwo kierownicze" a rodzice Magdy usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

Rodzice Joanna i Michał P. zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka oraz znęcanie się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Mieli oni głodzić dziecko. Według biegłych rodzice w chwili czynu mieli ograniczoną zdolność rozpoznania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem. W trakcie śledztwa rodzice nie przyznali się do winy i mówili, że wykonywali polecenia znachora. Grozi im do 10 lat więzienia.

Marek H. odpowie za "sprawstwo kierownicze" w narażeniu dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i w konsekwencji jego zgon oraz za świadczenie usług medycznych bez uprawnień blisko 60 osobom w zamian za korzyści majątkowe. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. W śledztwie Marek H. nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Półroczna Magda z Brzeznej k. Nowego Sącza zmarła w połowie kwietnia ub.r. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci było zaniedbanie i niedożywienie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum