153 zarzuty dla lekarki o wyłudzenie świadczeń z NFZ

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2015 11:30

56-letnia lekarka pracująca w jednej z przychodni otrzymała 153 zarzuty dotyczące fałszowania dokumentacji medycznej i wyłudzenia pieniędzy z NFZ. Kobieta potwierdzała w nich dokonanie fikcyjnych badań lekarskich.

153 zarzuty dla lekarki o wyłudzenie świadczeń z NFZ

Oficerowie z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej w Tarnowskich Górach zdobyli informacje, że pracownicy prywatnej firmy zajmującej się sprzedażą sprzętu rehabilitacyjnego, a także współpracujący z nimi lekarze wyłudzają pieniądze z NFZ.

Śledczy przesłuchali kilkuset osób, które miały być pacjentami jednej z przychodni lekarskiej. Okazało się, że część nigdy się tam nie leczyła, a ci którzy byli w niej zarejestrowani, tak naprawdę nie mieli przeprowadzonych badań, za które płacił NFZ. Dokumenty potwierdzające ich wykonanie fałszowała 56-letnia lekarka.

Łącznie w tej sprawie przedstawiono ponad 300 zarzutów, z czego 153 usłyszała 53-letnia lekarka. W najbliższych dnia podobne zarzuty zostaną przedstawione kolejnemu lekarzowi z tej samej przychodni. W ocenie śledczych wystawili oni fikcyjne dokumenty, na podstawie których wyprowadzono z NFZ kilkaset tysięcy złotych.

Lekarka została zwolniona po wpłaceniu poręczenia majątkowego. Grozi jej 8 lat więzienia.

Więcej: m.katowice.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum