Rybnik: b. dyrektor szpitala, wcześniej uniewinniony, będzie miał ponownie proces ws. korupcji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2019 12:55

Były dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku został uniewinniony od zarzutu przyjęcia łapówki od amerykańskiego koncernu sprzedającego sprzęt medyczny. ''Wyrok wydano wbrew logice i doświadczeniu życiowemu '' - uznał Sąd Okręgowy w Gliwicach i uchylił uniewinnienie.

Rybnik: b. dyrektor szpitala, wcześniej uniewinniony, będzie miał ponownie proces ws. korupcji
Fot. Archiwum

Sprawa dotyczy Romana G., byłego już dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. Katowicka prokuratura zarzuciła mu, że kiedy kierował szpitalem w Rybniku, przyjął od amerykańskiego koncernu medycznego łapówkę o wartości ponad 26 tys. zł. Sąd w Raciborzu, w którym toczył się proces Romana G. i Katarzyny R., uniewinnił oskarżonych od zarzutów korupcji i poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Prokuratura złożyła apelację, która została teraz uznana przez Sąd Okręgowy w Gliwicach.

Jak powiedziała Gazecie Wyborczej sędzia Agata Dybek-Zdyń, rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Gliwicach, sąd odwoławczy uznał, że wyrok pierwszej instancji obraża przepisy kodeksu postępowania karnego, a przedstawione dowody oceniono wbrew logice i doświadczeniu życiowemu.

Wyrok uniewinniający uchylony i skierowano sprawę do ponownego rozpoznania. Proces byłego dyrektora rybnickiego szpitala rozpocznie się od nowa.

Więcej: katowice.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum