Radziwiłł: prace nad dostępem do antykoncepcji awaryjnej są na...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 listopada 2016 12:05

Prace nad uregulowaniem dostępu do tzw. antykoncepcji awaryjnej są na tyle zaawansowane, że projekt ustawy niebawem omówi Komitet Stały Rady Ministrów - poinformował w czwartek (17 listopada) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Radziwiłł: prace nad dostępem do antykoncepcji awaryjnej są na...
Projekt przewidujący, że leki antykoncepcyjne w aptekach będą mogły być sprzedawane jedynie na podstawie recepty trafił do konsultacji pod koniec marca br. Fot. Fotolia

- Przedłużanie się prac jest spowodowane nie akurat tym artykułem, ale jest to projekt, który zawiera wiele innych regulacji - dodał minister.

Pod koniec marca do konsultacji trafił projekt przewidujący, że leki antykoncepcyjne w aptekach będą mogły być sprzedawane jedynie na podstawie recepty. Oznaczałoby to, że na receptę byłyby także pigułki tzw. antykoncepcji awaryjnej, ellaOne, które osoby powyżej 15. r.ż. od 2015 r. mogły kupić bez konieczności wizyty u lekarza.

Radziwiłł, podczas konferencji podsumowującej pierwszy rok rządów, poinformował również, że powstanie Urząd Zdrowia Publicznego.

Wśród osiągnięć resortu minister wymienił porządkowanie wyceny świadczeń w koszyku świadczeń gwarantowanych, opublikowanie map potrzeb zdrowotnych i zmianę rozporządzenia sklepikowego, która poszerzyła ofertę żywieniową sklepików szkolnych i stołówek i zracjonalizowała obowiązujące dotąd przepisy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum