Prezydium NRL za podwyższeniem limitu przyjęć na kierunek lekarski

Autor: nil.org.pl/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2016 12:33

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej w podjętym 22 kwietnia stanowisku poparło podwyższenie limitu przyjęć na kierunek lekarski, zwłaszcza w zakresie studiów prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim, gdzie limit zwiększa się o blisko 600 osób.

Prezydium wskazuje, że zwiększenie limitu przyjęć było od dawna postulowane przez samorząd lekarski, a konieczność zwiększenia liczby studentów kształcących się w zawodzie wynika z rosnącego zapotrzebowania na świadczenia zdrowotne, konieczności zapewniania pacjentom odpowiedniej dostępności do świadczeń oraz istnienia luki pokoleniowej w wielu dziedzinach medycyny.

Prezydium poparło postulaty Komisji ds. Młodych Lekarzy Naczelnej Izby Lekarskiej dotyczące minimalnego wynagrodzenia pracowników podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

Ponadto Prezydium NRL podjęło stanowisko na temat projektu rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, a także w sprawie projektu zarządzenia prezesa NFZ zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna.

Czytaj: www.nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum