NRL popiera projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty

Autor: nil.org.pl/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2019 20:52

W piątek (25 stycznia) Naczelna Rada Lekarska jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw.

NRL popiera projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty
Jarosław Biliński: mamy nadzieję, że projekt ten zostanie przyjęty przez rząd w całości. Fot. Archiwum

NRL popiera kierunek głębokiej reformy systemu kształcenia oraz zmian warunków pracy lekarzy i lekarzy dentystów.

Samorząd lekarski oczekuje od ministra zdrowia pilnego rozpoczęcia prac nad projektem i podtrzymuje swoją deklarację udziału w konsultacjach projektów aktów prawnych na obecnym etapie legislacyjnym, a więc jeszcze w trakcie ich tworzenia, co traktuje jako zadanie priorytetowe.

Projekt ustawy został przygotowanego przez zespół pod przewodnictwem dr. Jarosława Bilińskiego, powołany przez ministra zdrowia na mocy ubiegłorocznego porozumienia zawartego z przedstawicielami protestujących lekarzy rezydentów.

- Cieszę się, że NRL jednogłośnie poparła projekt i wyraziła podziękowanie za ogrom pracy włożony przez członków Zespołu w jego stworzenie. Wszyscy mamy nadzieję, że projekt ten zostanie przyjęty przez rząd w całości, gdyż wprowadza nową jakość w naszym zawodzie. Jest to pierwszy projekt ustawowy, regulujący fundamentalne sprawy dla naszego zawodu, który wypływa od nas samych. Czujemy poparcie środowiska, a jeśli będą ewentualne uwagi wypływające od niego to chętnie się z nimi zapoznam” - powiedział Jarosław Biliński.

Czytaj: www.nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum