NIL: brexit nie zmieni sytuacji lekarzy z UE

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2020 08:41

Brexit nie będzie miał wpływu na sytuację lekarzy z UE posiadających już rejestrację w General Medical Council (brytyjski urząd rejestrujący lekarzy i sprawujący nadzór na wykonywaniem zawodu).

Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Pismo w tej sprawie otrzymała Naczelna Izba Lekarska. W piśmie Charlie Massey, dyrektor generalny General Medical Council zapewnia, że pomimo aktualnej sytuacji politycznej GMC nadal jest zainteresowane ścisłą współpracą w celu promowania bezpieczeństwa pacjentów i zapewnienia, aby lekarze europejscy mogli nadal wykonywać zawód w Wielkiej Brytanii.

Potwierdza, że Brexit nie będzie miał wpływu na sytuację lekarzy z UE posiadających już rejestrację w GMC - nie będą musieli ponownie występować o uprawnienia ani zmieniać swych umów o pracę. W okresie przejściowym (do końca 2020 r.) nie zmienią się warunki i zasady rejestracji w GMC dla lekarzy z UE.

GMC i brytyjska ochrona zdrowia doceniają wkład lekarzy z pozostałej części Europy. Przez cały okres przejściowy GMC będzie nadal przekazywać informacje w ramach unijnego mechanizmu ostrzegania za pośrednictwem systemu IMI i liczy, że również będzie otrzymywać takie ostrzeżenia z państw UE.

Czytaj: nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum