MZ ws. kursu reedukacyjnego i badań w zakresie psychologii transportu

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2019 21:25

MZ opublikowało w środę (24 lipca) projekt zmieniający rozporządzenie dotyczące kursów z problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii oraz badań z zakresu psychologii transportu. Chodzi o zniesienie obowiązku stosowania pieczęci/pieczątek.

Ukazał się projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie kursu reedukacyjnego w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii oraz szczegółowych warunków i trybu kierowania na badania lekarskie lub badania psychologiczne w zakresie psychologii transportu.

Nowelizacja wynika z przyjęcia przez Radę Ministrów dokumentu rządowego pt. „Informacja dotycząca deregulacji obowiązku stosowania pieczęci/pieczątek przez obywateli i przedsiębiorców”.

W § 2 projektowanego rozporządzenia, wprowadzono przepis przejściowy dotyczący zaświadczeń o ukończeniu kursu reedukacyjnego w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii oraz decyzji o skierowaniu na badania lekarskie lub psychologiczne przeprowadzane w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych lub psychologicznych do kierowania pojazdami wydane przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zachowując ich ważność przez okres, na jaki zostały wydane.

Czytaj: rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum