MS ws. produktów leczniczych dla osób pozbawionych wolności

Autor: rcl.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 11 sierpnia 2018 13:00

Opublikowano projekt rozporządzenia ministra sprawiedliwości ws. sposobu wystawiania, realizacji i ewidencjonowania zapotrzebowań na produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyroby medyczne dla osób pozbawionych wolności.

MS ws. produktów leczniczych dla osób pozbawionych wolności
Szpital więzienny. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Konieczność opracowania projektu nowego rozporządzenia wynika ze zmiany przepisu upoważniającego do jego wydania, dokonanej ustawą z 1 marca 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty (Dz. U. poz. 697).

Zgodnie z nowym brzmieniem art. 96 ust. 10 ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne minister sprawiedliwości w odniesieniu do aptek zakładowych i działów farmacji szpitalnej w podmiotach leczniczych utworzonych przez tego ministra określa, w drodze rozporządzenia, sposób s wystawiania, realizacji i ewidencjonowania zapotrzebowań zbiorczych i imiennych podmiotu leczniczego dla osób pozbawionych wolności na produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyroby medyczne oraz sposób sporządzania leku recepturowego lub aptecznego.

Czytaj: www.rcl.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum