Kraków: gigantyczna kolejka do rejestracji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 maja 2013 11:22

Centrum Medyczne "Ujastek" w Krakowie zorganizowało zapisy na wizyty u specjalisty w drugim półroczu. Pacjenci godzinami stali w kolejce, mimo że wyznaczanie konkretnego dnia lub godzin rejestracji do lekarza jest niezgodne z umowami zawieranymi przez placówki z NFZ.

Kraków: gigantyczna kolejka do rejestracji

Centrum "Ujastek" przekonywało Gazetę Wyborczą, że kolejki wynikają przede wszystkim z tego, że pracownicy rejestracji muszą sprawdzać, czy ich potencjalni pacjenci są ubezpieczeni.

Później w pisemnych wyjaśnieniach rzeczniczka firmy Marta Wojciechowska uzasadniała tę sytuację: "Racjonalizacja rejestracji do specjalistów Centrum Medycznego "Ujastek" wynika z konieczności zabezpieczenia miejsc do specjalistów dla osób przewlekle chorych wymagających kontynuacji leczenia, przypadków pilnych, inwalidów wojennych i zasłużonych dawców krwi"

Zdaniem Jolanty Pulchnej, rzeczniczki małopolskiego oddziału NFZ, taka sytuacja jest nieprawidłowa - Fundusz podejmie interwencję w tej sprawie. W opinii rzecznik oddziału Funduszu takie traktowanie chorych jest łamaniem praw pacjenta i ograniczeniem dostępności do świadczeń.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum