×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Premier: niemal w każdej szkole zapewniliśmy psychologa lub pedagoga specjalnego

Autorzy: PAP; oprac. ML • Źródło: PAPOpublikowano: 04 września 2023 16:01

Niemal w każdej szkole zapewniliśmy psychologa lub pedagoga specjalnego, zdajemy sobie sprawę z tego jak w dzisiejszych czasach ważna jest pomoc psychologiczna - powiedział w poniedziałek, podczas inauguracji roku szkolnego w szkole w Rokicinach (Łódzkie) premier Mateusz Morawiecki.

Premier: niemal w każdej szkole zapewniliśmy psychologa lub pedagoga specjalnego
Premier RP Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Marian Zubrzycki
  • Szef rządu wziął udział w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Rokicinach
  • Podkreślał, że wprowadzane programy społeczne są skoncentrowane na wspieraniu dzieci i młodzież
  • W tym kontekście wspominał m.in. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, wyprawkę czy 500 plus, wkrótce - jak zaznaczył - 800 plus

Czas odetchnąć po tragedii COVIDu

Morawiecki przekonywał, że widać ogromną różnicę w sytuacji szkół obecnie w porównaniu z tym, jak wygląda ona 5-7 lat temu.

Dodał, że "po tragedii Covidu, po dużych kryzysach, które nas dotknęły", rząd sfinansował usługi około 20 tys. psychologów, pedagogów specjalnych, logopedów czy psychiatrów dziecięcych.

- Chcielibyśmy, aby tego nie było, aby każdy mógł radzić sobie ze swoimi problemami świetnie sam, ale zdajemy sobie sprawę z tego, jak w dzisiejszych czasach ważna jest pomoc psychologiczna - podkreślił premier. - Do szkół dzisiaj, niemal do każdej szkoły, nie użyję tego sformułowania, że do każdej, bo tego nie wiem - ale niemal do każdej szkoły zapewniliśmy psychologa lub pedagoga specjalnego. To też jest ogromne wsparcie dla dzieci i młodzieży - powiedział Morawiecki.

Na koniec swego przemówienia premier zacytował słowa irlandzkiego poety Williama Butlera Yeatsa, że "szkoła nie polega na napełnianiu wiadra, tylko na rozpalaniu płomienia".

- I ja tego życzę dzieciom, młodzieży. Tego życzę nauczycielom - abyście potrafili w waszych kochanych podopiecznych uczniach rozpalać płomień pasji, zaangażowania, miłości do ojczyzny, patriotyzmu, miłości do nauki - wyliczał premier.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum