×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: ruszyła akcja "Oddaj krew - odwiedź gastro". Do wyboru 11 lokali

Autorzy: PAP; oprac. JW • Źródło: PAPOpublikowano: 29 lipca 2023 14:30Zaktualizowano: 29 lipca 2023 15:12

W Krakowie każdy, kto do końca sierpnia odda krew, otrzyma kupon na specjały serwowane w 11 lokalach uczestniczących w akcji "Oddaj krew - odwiedź gastro".

Kraków: ruszyła akcja "Oddaj krew - odwiedź gastro". Do wyboru 11 lokali
W Krakowie po raz kolejny zorganizowano akcję "Oddaj krew - odwiedź gastro". Fot. Adobe Stock
  • W Krakowie ruszyła specjalna akcja "Oddaj krew - odwiedź gastro"
  • Każdy, kto do końca wakacji odda 450 mililitrów krwi w oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, będzie mógł odebrać dania i napoje z wybranego lokalu gastronomicznego
  • W akcji bierze udział 11 punktów gastronomicznych: restauracje, kawiarnie, a nawet lodziarnia
  • W poprzednich akcjach łącznie wydano ponad 15 tysięcy kuponów "gastro"

"Oddaj krew - odwiedź gastro": krwiodawcy zjedzą w wybranych lokalach w Krakowie

Jak wyjaśnił Krzysztof Dąbrowa, pomysłodawca akcji "Oddaj krew - odwiedź gastro" i właściciel lokalu Nalej Se, w tym roku odbywa się ona już po raz trzeci. - Wakacje to okres gdy krwi potrzeba najbardziej - wypadków jest więcej, a regularnych dawców mniej. O dodatkową zachętę po raz trzeci zadbali więc krakowscy restauratorzy - wskazał.

Zasady są bardzo proste - dodał Dąbrowa - każdy, kto odda 450 mililitrów krwi w oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w okresie do końca wakacji, otrzyma specjalny kupon, upoważniający do wizyty w punktach, które dołączyły do akcji krakowskiej gastronomii. W każdym z nich honorowi dawcy krwi będą mogli odebrać dania i napoje kojarzące się z danym miejscem.

W ramach ich akcji, oddając krew można w nagrodę spróbować napojów i dań w 11 różnych lokalach. Oprócz Nalej Se są wśród nich restauracje Poranki, Salute, Kinki Ramen, Daigo Sushi, Sady, Pizzicletta, kawiarnia Kawa, pub i mikrobrowar TEA Time Brewpub, gamepub Cybermachina czy lodziarnia Najs Ajs.

Punkty krwiodawstwa w Krakowie wydają kupony "gastronomiczne"

Kupony dla krwiodawców są wydawane w punktach RCKiK przy ul. Rzeźniczej 11, ul. Wielickiej 265 i os. Na Skarpie 66a. Na zakończenie akcji, organizatorzy planują także wydarzenie plenerowe z udziałem autobusu dla krwiodawców.

- W ubiegłych latach wydaliśmy w sumie blisko 15 tysięcy kuponów, co wydatnie przyczyniło się do promocji krwiodawstwa w okresie, gdy krwi brakuje najbardziej - przypomniał organizator akcji.

Zaznaczył, że wśród wymogów, które kwalifikują potencjalnych honorowych dawców, znajdują się: wiek od 18 do 65 lat, waga nie mniejsza niż 50 kilogramów, dobry stan zdrowia. Każda osoba chętna do oddania krwi zostanie poddana badaniu lekarskiemu i laboratoryjnemu, aby upewnić się, że oddanie krwi będzie bezpieczne dla niej i dla biorców składników krwi wytworzonych z tej donacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum