"Tytoń albo Zdrowie": jak ograniczyć zdrowotne następstwa palenia?

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2011 18:15

W czwartek i piątek (8 i 9 grudnia) w Warszawie odbędzie się XIV Ogólnopolska Konferencja im. prof. Franciszka Venuleta "Tytoń albo zdrowie", której organizatorami są m. in. Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Obywatelska Koalicja "Tytoń albo Zdrowie", Rządowa Rada Ludnościowa, Główny Inspektor Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia. Komitetowi Naukowemu przewodniczy prof. Witold Zatoński.

"Tytoń albo Zdrowie": jak ograniczyć zdrowotne następstwa palenia?

Konferencja "Tytoń albo zdrowie", tradycyjnie już jest miejscem wymiany doświadczeń promotorów zdrowia, środowisk medycznych i instytucji, których troską jest ograniczanie zdrowotnych następstw palenia tytoniu w Polsce. Organizatorzy spodziewają się, że spotkanie to przyczyni się do popularyzacji wiedzy o szkodliwości palenia oraz upowszechnienia programów związanych z ograniczaniem palenia i leczeniem uzależnienia od tytoniu.

W 2011 r. przypada XX lecie społecznej akcji "Rzuć palenie razem z nami". Ta rocznica stwarza okazję, by podczas XIV Konferencji ocenić postęp, jaki dokonał się w tym czasie w zakresie ochrony zdrowia Polaków przed następstwami palenia tytoniu i używania wyrobów tytoniowych.

Konferencja będzie także okazją do omówienia nowych problemów związanych z działaniami ukierunkowanymi na ograniczanie zdrowotnych następstw palenia tytoniu oraz przyjęcia priorytetów działania w najbliższej przyszłości.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum