Zwiększenie liczby łóżek w szpitalach tematem posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 października 2020 20:25

Podczas wtorkowego posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego omówiono m. in. kwestię zwiększenia liczby łóżek w szpitalach; dzięki podjętym działaniom ich liczba zostanie zwiększona w tym tygodniu o co najmniej kilka tysięcy - poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller

Zwiększenie liczby łóżek w szpitalach tematem posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego
Rozpoczęcie budowy szpitali tymczasowych będzie uzależnione od sytuacji w danym województwie. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Rzecznik rządu zapewnił, że w każdym województwie jest gotowość do tworzenia szpitali tymczasowych.

"Rozpoczęcie ich budowy będzie uzależnione od sytuacji w danym województwie" - podkreślił Müller.

Zlecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim zlecił premier Mateusz Morawiecki w minioną sobotę. Pierwszy z takich szpitali ma powstać w Warszawie - w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego. Jego budowa już się rozpoczęła. W pierwszym etapie szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym ma dysponować 500 łóżkami, z czego 50 będzie przeznaczonych do intensywnej terapii. Docelowo ma być tam 1000 łóżek.

Kolejne szpitale - według zapowiedzi rządu - mają powstać w województwach: małopolskim i wielkopolskim. W większości województw trwają analizy lokalizacji szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum