×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zofia Małas: popieramy główny postulat rezydentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia20 października 2017 15:01Aktualizacja: 20 października 2017 15:03

Jeżeli istnieje jakakolwiek forma dialogu to należy ten dialog przyjąć i podtrzymywać - powiedziała po spotkaniu zespołu ds. zmian w systemie zdrowia prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas. Na spotkaniu pojawiło się kilka samorządów, to decyzja każdego z nich - wskazała.

Zofia Małas: popieramy główny postulat rezydentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Małas przypomniała, że prezydium NRPiP przyjęło stanowisko popierające główny postulat lekarzy rezydentów, jakim jest wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w krótszym czasie niż proponowany. Przypomniała również, że drugim postulatem pielęgniarek i położnych jest jak najszybsza nowelizacja ustawa o minimalnym wynagrodzeniu pracowników medycznych.

- Samorząd uważa, że jeżeli istnieje jakakolwiek forma dialogu, to należy ten dialog przyjąć i podtrzymywać - powiedziała.

Przekazała, że na spotkaniu padło zapewnienie ze strony ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, że nowelizacja ustawy o minimalnych wynagrodzeniach nastąpi. - Ma to wypracować zespół. Bardzo nam na tym zależy, bo pielęgniarki zostały tam zdeprecjonowane i umieszczone we wskaźniku razem z pracownikami o wiele niższych kwalifikacjach - podkreśliła.

Odnosząc się do postulatu wzrostu nakładów, Małas podała, że minister Radziwiłł stwierdził, iż są realne szanse na to, że może się to odbyć w krótszym czasie. - Myślę, że będziemy pracować w tym zespole - dodała.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze