Znów smog w Małopolsce i na Śląsku

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2017 10:29

W poniedziałek (30 styczna) w Krakowie i na Śląsku wprowadzana jest po raz kolejny w tym roku darmowa komunikacja dla kierowców, po to, aby zrezygnowali z jazdy swoimi pojazdami i ograniczyli tym samym zanieczyszczenie powietrza w miastach.

Znów smog w Małopolsce i na Śląsku
W Krakowie od początku roku to już jedenasty dzień z darmową komunikacją dla kierowców z powodu smogu. Fot. Wikipedia

W Krakowie od początku roku to już jedenasty dzień z darmową komunikacją dla kierowców. I trzeci dzień z rzędu. Miasto wprowadza go, gdy dopuszczalne normy stężenia szkodliwych pyłów w powietrzu przekroczone są trzykrotnie i na wszystkich stacjach pomiarowych wynoszą powyżej 150 mikrogramów na metr sześcienny.

W poniedziałek (30 stycznia) wszyscy kierowcy i towarzyszące im osoby W Krakowie mogą jeździć autobusami, nie kasując biletu (warunkiem jest jedynie pokazanie przez kierowcę dowodu rejestracyjnego pojazdu). Podobnie jest w na Śląsku.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzegło, że w poniedziałek, ze względu na poziom pyłu zawieszonego jakość powietrza będzie bardzo zła w Bielsku-Białej oraz Kotlinie Żywieckiej, z kolei w aglomeracji górnośląskiej i Częstochowie jakość powietrza będzie zła. Na pozostałym obszarze województwa śląskiego jakość powietrza będzie dostateczna.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum