×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zniżki do sanatorium i na basen dla seniorów z Sosnowca

Autor: PAP/Rynek Zdrowia05 stycznia 2014 13:23

Zniżki do sanatorium czy na kort tenisowy proponuje seniorom program "Aktywny Senior 60 +", który wystartował w Sosnowcu. Do ulg uprawnia specjalna karta, o którą można starać się w Urzędzie Miejskim.

Zniżki do sanatorium i na basen dla seniorów z Sosnowca
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

 Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, samorząd chce tym programem "wyjść naprzeciw potrzebom sosnowieckich seniorów", a intencją przyjętej w maju ubiegłego roku uchwały Rady Miasta jest umożliwienie im - poprzez system ulg i rabatów - korzystanie z usług oferowanych przez jednostki miejskie oraz przedsiębiorstwa.

Dotąd do programu zgłosiło się ok. 30 partnerów. Oferują oni zniżki m.in. do siłowni, na basen, kort tenisowy a także do teatru, muzeum, czy kina. Na liście są również sklepy, w tym z odzieżą, zakłady usługowe, biura podróży, uzdrowiska z Ustronia i Rabki Zdroju, piekarnie, salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Program "Aktywny Senior 60 +" jest adresowany do mieszkańców Sosnowca, którzy ukończyli 60 lat. Po wypełnieniu odpowiedniego wniosku dostępnego w wydziale polityki społecznej Urzędu Miejskiego, każdy uczestnik programu otrzyma imienną Kartę Seniora, uprawniającą do ulg i rabatów.

Informacje o programie można znaleźć na stronie internetowej - www.senior60.sosnowiec.pl

Wśród celów i założeń programu znalazły się m.in. kształtowanie pozytywnego wizerunku osób "wchodzących w jesień życia", eliminowanie negatywnych stereotypów związanych ze starością, zwiększenie dostępności do dóbr kultury, sportu i rekreacji oraz umożliwienie seniorom realizacji zamierzeń i planów, a nawet marzeń, których do tej pory nie mogli zrealizować m.in. z powodów finansowych.

O realizacji podobnego programu zdecydowali w minionym roku m.in. radni Katowic.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze