Zmiany w OIL w Warszawie. Wybrano rzecznika odpowiedzialności zawodowej i trzech zastępców

Autor: oprac. JKB • Źródło: OIL, Rynek Zdrowia11 października 2022 07:45

Podczas Nadzwyczajnego Okręgowego Zjazdu Lekarzy wybrano nie tylko nowego prezesa warszawskiej OIL, ale także Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej oraz uzupełniono skład sądu lekarskiego.

Zmiany w OIL w Warszawie. Wybrano rzecznika odpowiedzialności zawodowej i trzech zastępców
Delegaci wybrali nowych członków kierownictwa OIL w Warszawie. Fot. Facebook/OIL w Warszawie
  • W trakcie Nadzwyczajnego Okręgowego Zjazdu Lekarzy wybrany został prezes OIL w Warszawie Piotr Pawliszak
  • Na tym samym zjeździe decyzją delegatów wyłoniono także Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej OIL w Warszawie, jego zastępców oraz uzupełniono skład sądu lekarskiego
  • Nowym OROZ został dr n. med. Krzysztof Jankowski, a do grona sędziów dołączyła lek. dent. Anna Popis-Witkowska

Zmiany w OIL w Warszawie

W trakcie nadzwyczajnego Okręgowego Zjazdu Lekarskiego, który rozpoczął się 8 października, wybrano nie tylko prezesa OIL w Warszawie. Zgodnie z decyzją delegatów Krzysztof Jankowski objął stanowisko Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej OIL w Warszawie.

Jak informuje OIL, dr n. med. Krzysztof Jankowski uzyskał 56 głosów, jego kontrkandydat lek. dent. Jarosław Łojek – 52. Wybór dra Jankowskiego został dokonany w związku z ustąpieniem dotychczasowej rzeczniczki.

Nowymi zastępcami Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej OIL w Warszawie zostali:

  • lek. Anita Gębska-Kuczerowska,
  • lek. Agnieszka Nowak-Musiej,
  • lek. Hanna Odziemska.

Podczas zjazdu uzupełniono również skład Okręgowego Sądu Lekarskiego, do jego grona została włączono lek. dent. Anna Popis-Witkowska.

Nowy prezes warszawskiej OIL

Przypomnijmy: delegaci Nadzwyczajnego Okręgowego Zjazdu Lekarzy zdecydowali, że nowym prezesem OIL w Warszawie zostaje Piotr Pawliszak, dotychczas - od maja 2022 - pełniący obowiązki prezesa ORL po odejściu z tej funkcji Łukasza Jankowskiego (Jankowski został szefem Naczelnej Izby Lekarskiej).

Nowy prezes jest lekarzem specjalistą radiologii i diagnostyki obrazowej, przez większość swojego życia zawodowego związany z Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, a także z Grupą Lux Med.

W samorządzie zawodowym Piotr Pawliszak działa od 2018 roku, najpierw jako zastępca sekretarza ORL, potem wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum