Zmiany w Kodeksie pracy 2019 - na zwolnieniu lekarskim świadczenia bez zmian

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2018 09:57

Proponowane niedawno przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy zmiany w Kodeksie pracy, dotyczące m.in. możliwości zwolnienia kobiet w ciąży spotkały się z ogromną krytyką. Teraz temat powraca.

Propozycja m.in. wprowadzenia możliwości zwolnienia z pracy kobiet w ciąży spotkała się z ogromną krytyką. Fot. archiwum

Wśród propozycji zmian, jakie w marcu br. przedstawiła Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy, najwięcej emocji budziły m.in. przepisy dotyczące możliwości zwolnienia kobiet w ciąży, likwidacji płatnego urlopu na żądanie czy odpracowywanie przerw na papierosa.

Podczas spotkania podsumowującego pracę komisji minister rodziny, pracy i pomocy społecznej Elżbieta Rafalska jednak wycofała się z tych propozycji. Teraz znowu mówi się o zmianach, jakie pojawią się w nowym Kodeksie pracy 2019.

Zmiany będą wprowadzane stopniowo poprzez nowelizacje. Pierwsze poprawki w Kodeksie pracy 2019 dotyczyć będą urlopów: urlopu wypoczynkowego i urlopu na żądanie. Najprawdopodobniej już po wakacjach do Sejmu trafi projekt nowelizacji prawa pracy. Zasady pobierania świadczenia wynikającego ze zwolnienia lekarskiego oraz przepisy dla kobiet w ciąży pozostaną na razie bez zmian.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum